20th RC Hilversum International Youth Rugby Festival
   
 
Group - U13
P 01 - RCH 1 Martijn Zeeman
10:00
RC Hilversum
0
10:20
New Milton RFC
29
 
Group - U13
P 02 - RCH 2 Tjerk Pardede
10:00
Westcliff RFC
5
10:20
Reeds Weybridge RFC
12
 
Group A - U14
P 05 - Gooi 1 Bram Oudman
10:00
RC 't Gooi
7
10:20
Basingstoke RFC
5
 
Group B - U14
P 03 - Altius 1 Eelco den Heijer
10:00
RC Hawks
5
10:20
Burford School
38
 
Group A - U14
P 04 - Altius 2 Sander Bootsman
10:00
RC The Dukes
0
10:20
Beaconsfield RFC 2
60
 
Group B - U14
P 06 - Over Stefan Coronel
10:00
Beaconsfield RFC 1
0
10:20
Maesteg Celtic RFC
24
 
Group A - U12-U11
P M01 Lars Looten
10:00
RC Hilversum
3
10:20
Instonians RFC 2
1
 
Group B - U12-U11
P M02 Jelmer Smits
10:00
Haagsche RC
1
10:20
Deal & Betteshanger RFC
2
 
Group C - U12-U11
P M03 Peter Reuvers
10:00
RC Eemland 1
1
10:20
Instonians RFC 1
4
 
Group D - U12-U11
P M04 Thycho van Engelshoven
10:00
RC 't Gooi
0
10:20
Rugby Ottignies Club
5
 
Group A - U10-U09
P B01 Sal Knopper
10:00
RC Eemland
1
10:20
Haagsche RC 1
8
 
Group B - U10-U09
P B02 Rogier Maartens
10:00
NO SHOW RC Tilburg
0
10:20
Pink HilverDogs
5
 
Group - U08
P T02 Leander Staal
10:00
Haagsche RC 1
8
10:20
Cas RC 2
2
 
Group - U08
P T01 Guy Povel
10:00
Voorburg RC
10
10:20
RC The Dukes
5
 
Group A - U15
P 04 - Altius 2 Eduard Looten
10:25
RC Dwingeloo
0
10:45
Sheffield RFC
21
 
Group B - U15
P 03 - Altius 1 Marko Marinkovic
10:25
HilverDukes
0
10:45
Birkmyre RFC
26
 
Group A - U15
P 05 - Gooi 1 Johan van Utrecht
10:25
Doncaster RFC
7
10:45
Croesyceiliog RFC
12
 
Group B - U15
P 06 - Over Alena Todamm
10:25
Wirral RFC
12
10:45
Upminster RFC
5
 
Group - U17
P 01 - RCH 1 Damian Ashdown
10:25
Aylesford Bulls RFC
7
10:45
Nederland U16 A
0
 
Group - U17
P 02 - RCH 2 Jens Pardede
10:25
Littleborough RFC
0
10:45
Nederland U16 B
17
 
Group A - U12-U11
P M01 Daan Bootsman
10:25
RC Tilburg 2
0
10:45
Gelre RC
10
 
Group B - U12-U11
P M02 Tycho Rasch
10:25
RC Tilburg 1
4
10:45
RC Eemland 2
2
 
Group C - U12-U11
P M03 Thomas Pouwels
10:25
Rotterdamse RC
0
10:45
RC The Dukes 2
6
 
Group D - U12-U11
P M04 Arend Beltman
10:25
Zaandijk RC
1
10:45
RC The Dukes 1
3
 
Group C - U10-U09
P B01 Axel van den Berg
10:25
RC 't Gooi
0
10:45
Haagsche RC 2
6
 
Group D - U10-U09
P B02 Maarten Brouwers
10:25
Stichtsche RFC
2
10:45
Cas RC
13
 
Group - U08
P T01 Roos Looten
10:25
Rotterdamse RC
11
10:45
Cas RC 1
1
 
Group - U13
P 02 - RCH 2 Leroy Durieux
10:50
RC Dwingeloo
17
11:10
RC Hilversum
5
 
Group A - U16
P 03 - Altius 1 Obed Boersma
10:50
RC 't Gooi
7
11:10
Milnerton School
12
 
Group B - U16
P 04 - Altius 2 Dennis Weir
10:50
Bredase RC
30
11:10
WITHDRAWN -- Bridgend Athletic RFC
0
 
Group A - U16
P 05 - Gooi 1 Wissem Letaif
10:50
Lincoln RFC
5
11:10
Thanet Wanderers RFC
19
 
Group B - U16
P 06 - Over Henning Kaaber
10:50
Luctonians RFC
7
11:10
Porthcawl RFC
0
 
Group - U18
P 01 - RCH 1 Edwin van der Spek
10:50
Milnerton School
14
11:10
Old Rutlishians
3
 
Group A - U12-U11
P M01 Friso Teerink
10:50
RC Dwingeloo
0
11:10
RC Hilversum
9
 
Group B - U12-U11
P M02 Lars Looten
10:50
DRC Pickwick Players
2
11:10
Haagsche RC
5
 
Group C - U12-U11
P M03 Jelmer Smits
10:50
Cas RC
0
11:10
RC Eemland 1
5
 
Group D - U12-U11
P M04 Peter Reuvers
10:50
DomCity Panthers
3
11:10
RC 't Gooi
6
 
Group A - U10-U09
P B01 Maarten Spaargaren
10:50
Haagsche RC 1
0
11:10
RC The Dukes
8
 
Group B - U10-U09
P B02 Sal Knopper
10:50
Pink HilverDogs
1
11:10
Llantwit Major RFC
4
 
Group - U08
P T02 Leander Staal
10:50
RC The Dukes
1
11:10
Haagsche RC 1
7
 
Group - U08
P T01 Rogier Maartens
10:50
Haagsche RC 2
3
11:10
Voorburg RC
6
 
Group - U13
P 01 - RCH 1 Marsha Völker
11:15
New Milton RFC
19
11:35
Westcliff RFC
12
 
Group A - U14
P 05 - Gooi 1 Martijn Zeeman
11:15
Queen Elizabeth School
26
11:35
RC 't Gooi
0
 
Group B - U14
P 03 - Altius 1 Bram Oudman
11:15
ZON Barbarians
39
11:35
RC Hawks
0
 
Group A - U14
P 06 - Over Eric Luteijn
11:15
Basingstoke RFC
29
11:35
RC The Dukes
0
 
Group B - U14
P 04 - Altius 2 Tjerk Pardede
11:15
Burford School
0
11:35
Beaconsfield RFC 1
19
 
Group - U17
P 02 - RCH 2 Ricky Davies
11:15
Epping Upper Clapton
15
11:35
Aylesford Bulls RFC
10
 
Group C - U10-U09
P B01 Guy Povel
11:15
Haagsche RC 2
0
11:35
Rugby Ottignies Club
2
 
Group D - U10-U09
P B02 Axel van den Berg
11:15
Cas RC
2
11:35
Rotterdamse RC
1
 
Group - U08
P T01 Maarten Brouwers
11:15
Cas RC 2
3
11:35
Rotterdamse RC
11
 
Group A - U15
P 04 - Altius 2 Eelco den Heijer
11:40
Ipswich YM Rugby Club
35
12:00
RC Dwingeloo
7
 
Group B - U15
P 06 - Over Eduard Looten
11:40
Hitchin RFC
12
12:00
HilverDukes
5
 
Group A - U15
P 05 - Gooi 1 Eric Luteijn
11:40
Sheffield RFC
12
12:00
Doncaster RFC
7
 
Group B - U15
P 03 - Altius 1 Stefan Coronel
11:40
Birkmyre RFC
0
12:00
Wirral RFC
5
 
Group - U17
P 02 - RCH 2 Marc Visser
11:40
Nederland U16 A
47
12:00
Littleborough RFC
0
 
Group - U18
P 01 - RCH 1 Damian Ashdown
11:40
Old Rutlishians
22
12:00
Twickenham RFC
5
 
Group A - U12-U11
P M01 Thycho van Engelshoven
11:40
Instonians RFC 2
7
12:00
RC Tilburg 2
0
 
Group B - U12-U11
P M02 Daan Bootsman
11:40
Deal & Betteshanger RFC
7
12:00
RC Tilburg 1
0
 
Group C - U12-U11
P M03 Tycho Rasch
11:40
Instonians RFC 1
6
12:00
Rotterdamse RC
0
 
Group D - U12-U11
P M04 Thomas Pouwels
11:40
Rugby Ottignies Club
3
12:00
Zaandijk RC
0
 
Group A - U10-U09
P B01 Roos Looten
11:40
RC The Dukes
16
12:00
RC Eemland
0
 
Group B - U10-U09
P B02 Maarten Spaargaren
11:40
Llantwit Major RFC
5
12:00
NO SHOW RC Tilburg
0
 
Group - U08
P T02 Rogier Maartens
11:40
Cas RC 1
3
12:00
Voorburg RC
10
 
Group - U08
P T01 Sal Knopper
11:40
Haagsche RC 2
11
12:00
RC The Dukes
11
 
Group - U13
P 02 - RCH 2 Marko Marinkovic
12:05
Reeds Weybridge RFC
5
12:25
RC Dwingeloo
5
 
Group - U13
P 01 - RCH 1 Johan van Utrecht
12:05
RC Hilversum
0
12:25
Westcliff RFC
0
 
Group A - U16
P 06 - Over Edwin van der Spek
12:05
Abercynon RFC
10
12:25
RC 't Gooi
0
 
Group B - U16
P 04 - Altius 2 Wissem Letaif
12:05
Westcliff RFC
0
12:25
Bredase RC
40
 
Group A - U16
P 05 - Gooi 1 Jens Pardede
12:05
Milnerton School
0
12:25
Lincoln RFC
5
 
Group B - U16
P 03 - Altius 1 Obed Boersma
12:05
WITHDRAWN -- Bridgend Athletic RFC
0
12:25
Luctonians RFC
30
 
Group A - U12-U11
P M01 Arend Beltman
12:05
Gelre RC
6
12:25
RC Dwingeloo
1
 
Group B - U12-U11
P M02 Friso Teerink
12:05
RC Eemland 2
1
12:25
DRC Pickwick Players
8
 
Group C - U12-U11
P M03 Lars Looten
12:05
RC The Dukes 2
2
12:25
Cas RC
0
 
Group D - U12-U11
P M04 Jelmer Smits
12:05
RC The Dukes 1
3
12:25
DomCity Panthers
1
 
Group C - U10-U09
P B01 Leander Staal
12:05
Rugby Ottignies Club
6
12:25
RC 't Gooi
0
 
Group D - U10-U09
P B02 Axel van den Berg
12:05
Rotterdamse RC
10
12:25
Stichtsche RFC
1
 
Group A - U14
P 05 - Gooi 1 Leroy Durieux
12:30
Beaconsfield RFC 2
12
12:50
Queen Elizabeth School
0
 
Group B - U14
P 03 - Altius 1 Sander Bootsman
12:30
Maesteg Celtic RFC
17
12:50
ZON Barbarians
0
 
Group A - U14
P 04 - Altius 2 Alena Todamm
12:30
RC 't Gooi
29
12:50
RC The Dukes
0
 
Group B - U14
P 06 - Over Marsha Völker
12:30
RC Hawks
5
12:50
Beaconsfield RFC 1
41
 
Group - U17
P 01 - RCH 1 Henning Kaaber
12:30
Nederland U16 B
5
12:50
Epping Upper Clapton
22
 
Group - U17
P 02 - RCH 2 Dennis Weir
12:30
Aylesford Bulls RFC
12
12:50
Littleborough RFC
7
 
Group A - U12-U11
P M01 Peter Reuvers
12:30
RC Hilversum
8
12:50
RC Tilburg 2
0
 
Group B - U12-U11
P M02 Daan Bootsman
12:30
Haagsche RC
7
12:50
RC Tilburg 1
0
 
Group C - U12-U11
P M03 Thycho van Engelshoven
12:30
RC Eemland 1
9
12:50
Rotterdamse RC
0
 
Group D - U12-U11
P M04 Tycho Rasch
12:30
RC 't Gooi
4
12:50
Zaandijk RC
2
 
Group - U08
P T02 Guy Povel
12:30
Cas RC 1
7
12:50
Haagsche RC 2
8
 
Group - U08
P T01 Maarten Brouwers
12:30
Rotterdamse RC
2
12:50
Haagsche RC 1
11
 
Group - U13
P 02 - RCH 2 Martijn Zeeman
12:55
RC Dwingeloo
0
13:15
New Milton RFC
30
 
Group A - U15
P 04 - Altius 2 Bram Oudman
12:55
Croesyceiliog RFC
19
13:15
Ipswich YM Rugby Club
5
 
Group B - U15
P 03 - Altius 1 Eelco den Heijer
12:55
Upminster RFC
14
13:15
Hitchin RFC
0
 
Group A - U15
P 05 - Gooi 1 Tjerk Pardede
12:55
RC Dwingeloo
10
13:15
Doncaster RFC
24
 
Group B - U15
P 06 - Over Eric Luteijn
12:55
HilverDukes
12
13:15
Wirral RFC
17
 
Group - U18
P 01 - RCH 1 Ricky Davies
12:55
Twickenham RFC
0
13:15
Milnerton School
31
 
Bowl Semi Final (1) - U10-U09
P B01 Roos Looten
12:55
RC Eemland
5
13:15
NO SHOW RC Tilburg
0
 
Bowl Semi Final (2) - U10-U09
P B02 Maarten Spaargaren
12:55
RC 't Gooi
5
13:15
Stichtsche RFC
6
 
Group - U08
P T01 Sal Knopper
12:55
Cas RC 2
1
13:15
Voorburg RC
8
 
Group - U13
P 01 - RCH 1 Eduard Looten
13:20
Reeds Weybridge RFC
0
13:40
RC Hilversum
21
 
Group A - U16
P 03 - Altius 1 Jens Pardede
13:20
Thanet Wanderers RFC
12
13:40
Abercynon RFC
0
 
Group B - U16
P 04 - Altius 2 Wissem Letaif
13:20
Porthcawl RFC
12
13:40
Westcliff RFC
0
 
Group A - U16
P 05 - Gooi 1 Damian Ashdown
13:20
RC 't Gooi
10
13:40
Lincoln RFC
0
 
Group B - U16
P 06 - Over Obed Boersma
13:20
Bredase RC
19
13:40
Luctonians RFC
12
 
Group - U17
P 02 - RCH 2 Marc Visser
13:20
Epping Upper Clapton
7
13:40
Nederland U16 A
26
 
Group A - U12-U11
P M01 Thomas Pouwels
13:20
RC Dwingeloo
0
13:40
Instonians RFC 2
7
 
Group B - U12-U11
P M02 Arend Beltman
13:20
DRC Pickwick Players
0
13:40
Deal & Betteshanger RFC
5
 
Group C - U12-U11
P M03 Friso Teerink
13:20
Cas RC
1
13:40
Instonians RFC 1
6
 
Group D - U12-U11
P M04 Lars Looten
13:20
DomCity Panthers
0
13:40
Rugby Ottignies Club
4
 
Plate Semi Final (1) - U10-U09
P B01 Rogier Maartens
13:20
Haagsche RC 1
7
13:40
Pink HilverDogs
4
 
Plate Semi Final (2) - U10-U09
P B02 Axel van den Berg
13:20
Haagsche RC 2
1
13:40
Rotterdamse RC
4
 
Group - U08
P T01 Leander Staal
13:20
Haagsche RC 1
20
13:40
Cas RC 1
2
 
Group - U08
P T02 Guy Povel
13:20
RC The Dukes
8
13:40
Rotterdamse RC
8
 
Group A - U14
P 05 - Gooi 1 Johan van Utrecht
13:45
Queen Elizabeth School
19
14:05
Basingstoke RFC
0
 
Group B - U14
P 03 - Altius 1 Alena Todamm
13:45
ZON Barbarians
26
14:05
Burford School
7
 
Group A - U14
P 06 - Over Stefan Coronel
13:45
Beaconsfield RFC 2
24
14:05
RC 't Gooi
0
 
Group B - U14
P 04 - Altius 2 Marko Marinkovic
13:45
Maesteg Celtic RFC
37
14:05
RC Hawks
0
 
Group - U17
P 02 - RCH 2 Edwin van der Spek
13:45
Nederland U16 B
5
14:05
Aylesford Bulls RFC
5
 
Group - U18
P 01 - RCH 1 Dennis Weir
13:45
Twickenham RFC
0
14:05
Old Rutlishians
22
 
Group A - U12-U11
P M01 Jelmer Smits
13:45
Gelre RC
0
14:05
RC Hilversum
6
 
Group B - U12-U11
P M02 Daan Bootsman
13:45
RC Eemland 2
3
14:05
Haagsche RC
6
 
Group C - U12-U11
P M03 Peter Reuvers
13:45
RC The Dukes 2
0
14:05
RC Eemland 1
2
 
Group D - U12-U11
P M04 Thycho van Engelshoven
13:45
RC The Dukes 1
5
14:05
RC 't Gooi
2
 
Cup Semi Final (1) - U10-U09
P B01 Maarten Brouwers
13:45
RC The Dukes
7
14:05
Llantwit Major RFC
0
 
Cup Semi Final (2) - U10-U09
P B02 Roos Looten
13:45
Rugby Ottignies Club
1
14:05
Cas RC
3
 
Group - U08
P T01 Maarten Spaargaren
13:45
Haagsche RC 2
10
14:05
Cas RC 2
7
 
Group - U13
P 02 - RCH 2 Marsha Völker
14:10
Westcliff RFC
5
14:30
RC Dwingeloo
17
 
Group - U13
P 01 - RCH 1 Leroy Durieux
14:10
New Milton RFC
26
14:30
Reeds Weybridge RFC
0
 
Group A - U15
P 06 - Over Martijn Zeeman
14:10
Ipswich YM Rugby Club
5
14:30
Sheffield RFC
33