NK 7s CJC 2019
   
 
Group A - U14 - Cubs
Veld 8 Pieter Hoog
10:00
Bredase RC CU
24
10:15
CL BSN / Te Werve CU
10
 
Group B - U14 - Cubs
Veld 6 Zaid El Ouardani
10:00
RC 't Gooi CU
17
10:15
Haagsche Rugby Club CU1
0
 
Group C - U14 - Cubs
Veld 3 Arend Beltman
10:00
RC Eemland CU
21
10:15
Utrechtse RC CU
19
 
Group D - U14 - Cubs
Veld 2 AAC Allain Silbernberg
10:00
CL RED CU2
10
10:15
Cas RC CU
29
 
Group A - U14 - Cubs
Veld 7 Beorn van Wijngaarden
10:00
Amstelveense RC CU
36
10:15
RC Bulldogs CU
0
 
Group B - U14 - Cubs
Veld 5 Tinus van Bommel
10:00
Dukes Rugby CU
28
10:15
RC Delft CU
7
 
Group C - U14 - Cubs
Veld 4 Bob van der Horst
10:00
RC Tilburg CU
15
10:15
Haagsche Rugby Club CU2
7
 
Group D - U14 - Cubs
Veld 1 Stadion Sjoerd Wartena
10:00
RC Hilversum CU
31
10:15
Haagsche Rugby Club CU3
0
 
Group A - U16 - Juniors
Veld 8 Guus Welle Donker
10:20
RC Delft JU
14
10:35
Dukes Rugby JU
5
 
Group B - U16 - Juniors
Veld 6 Ed de Bruin
10:20
RC 't Gooi JU
17
10:35
Cas RC JU
5
 
Group C - U16 - Juniors
Veld 3 Martin Doughy
10:20
Haagsche Rugby Club JU
10
10:35
Amstelveense RC JU
14
 
Group D - U16 - Juniors
Veld 2 AAC Jens Pardede
10:20
RC Eemland JU
0
10:35
Bredase RC JU
15
 
Group A - U16 - Juniors
Veld 7 Laurie Drew
10:20
Voorburgse RC JU
26
10:35
RC Bulldogs JU
5
 
Group B - U16 - Juniors
Veld 5 Twan van Bommel
10:20
RC The Bassets JU
5
10:35
CL RCE / Ducks JU
24
 
Group C - U16 - Juniors
Veld 4 BYE - Referee is niet nodig
10:20
RC Waterland JU
30
10:35
BYE RC Tilburg JU
0
 
Group D - U16 - Juniors
Veld 1 Stadion Obed Broersma
10:20
AAC Rugby JU
31
10:35
RFC Haarlem JU
0
 
Group A - U18 - Colts
Veld 1 Stadion Michael Assman
10:40
Utrechtse RC CO
10
10:55
Amstelveense RC CO
26
 
Group B - U18 - Colts
Veld 6 Willem Schrijver
10:40
Cas RC CO
24
10:55
Dukes Rugby CO
17
 
Group C - U18 - Colts
Veld 8 Rene vd Pol
10:40
Bredase RC CO1
31
10:55
Haagsche Rugby Club CO
0
 
Group D - U18 - Colts
Veld 3 Edwin van der Spek
10:40
RFC Gouda CO
24
10:55
RC Eemland CO
0
 
Group A - U18 - Colts
Veld 2 AAC Wissem Letaif
10:40
CL Oemoemenoe / Bekaro CO
21
10:55
Bredase RC CO2
19
 
Group B - U18 - Colts
Veld 5 Damian Ashdown
10:40
RFC Oisterwijk Oysters CO
17
10:55
RC Bulldogs CO
0
 
Group C - U18 - Colts
Veld 7 Mireya Dijkstra
10:40
RFC Haarlem CO
33
10:55
CL Waterland / Zaandijk CO
7
 
Group D - U18 - Colts
Veld 4 BYE - Referee is niet nodig
10:40
Alkmaarse RUFC CO
30
10:55
BYE WestFriesland CO
0
 
Group A - U14 - Cubs
Veld 8 Tinus van Bommel
11:00
Amstelveense RC CU
5
11:15
Bredase RC CU
21
 
Group B - U14 - Cubs
Veld 6 Jarro Put
11:00
Dukes Rugby CU
12
11:15
RC 't Gooi CU
27
 
Group C - U14 - Cubs
Veld 3 Arend Beltman
11:00
RC Tilburg CU
7
11:15
RC Eemland CU
19
 
Group D - U14 - Cubs
Veld 1 Stadion Zaid El Ouardani
11:00
RC Hilversum CU
5
11:15
CL RED CU2
29
 
Group A - U14 - Cubs
Veld 7 Allain Silbernberg
11:00
RC Bulldogs CU
5
11:15
CL BSN / Te Werve CU
31
 
Group B - U14 - Cubs
Veld 5 Bob van der Horst
11:00
RC Delft CU
0
11:15
Haagsche Rugby Club CU1
48
 
Group C - U14 - Cubs
Veld 4 Beorn van Wijngaarden
11:00
Haagsche Rugby Club CU2
0
11:15
Utrechtse RC CU
19
 
Group D - U14 - Cubs
Veld 2 AAC Adrian Herbaut
11:00
Haagsche Rugby Club CU3
0
11:15
Cas RC CU
47
 
Group A - U16 - Juniors
Veld 2 AAC Ed de Bruin
11:20
Voorburgse RC JU
0
11:35
RC Delft JU
27
 
Group B - U16 - Juniors
Veld 6 Martin Doughy
11:20
RC The Bassets JU
0
11:35
RC 't Gooi JU
38
 
Group C - U16 - Juniors
Veld 3 Willem Schrijver
11:20
RC Waterland JU
12
11:35
Haagsche Rugby Club JU
26
 
Group D - U16 - Juniors
Veld 8 Twan van Bommel
11:20
AAC Rugby JU
5
11:35
RC Eemland JU
0
 
Group A - U16 - Juniors
Veld 7 Laurie Drew
11:20
RC Bulldogs JU
10
11:35
Dukes Rugby JU
14
 
Group B - U16 - Juniors
Veld 5 Obed Broersma
11:20
CL RCE / Ducks JU
14
11:35
Cas RC JU
38
 
Group C - U16 - Juniors
Veld 4 BYE - Referee is niet nodig
11:20
BYE RC Tilburg JU
0
11:35
Amstelveense RC JU
30
 
Group D - U16 - Juniors
Veld 1 Stadion Jens Pardede
11:20
RFC Haarlem JU
5
11:35
Bredase RC JU
15
 
Group A - U18 - Colts
Veld 2 AAC Theo Pickles
11:40
CL Oemoemenoe / Bekaro CO
0
11:55
Utrechtse RC CO
41
 
Group B - U18 - Colts
Veld 6 Mireya Dijkstra
11:40
RFC Oisterwijk Oysters CO
7
11:55
Cas RC CO
22
 
Group C - U18 - Colts
Veld 8 Wissem Letaif
11:40
RFC Haarlem CO
7
11:55
Bredase RC CO1
12
 
Group D - U18 - Colts
Veld 3 Rene vd Pol
11:40
Alkmaarse RUFC CO
38
11:55
RFC Gouda CO
5
 
Group A - U18 - Colts
Veld 1 Stadion Damian Ashdown
11:40
Bredase RC CO2
5
11:55
Amstelveense RC CO
47
 
Group B - U18 - Colts
Veld 5 Guus Welle Donker
11:40
RC Bulldogs CO
5
11:55
Dukes Rugby CO
35
 
Group C - U18 - Colts
Veld 7 Edwin van der Spek
11:40
CL Waterland / Zaandijk CO
0
11:55
Haagsche Rugby Club CO
38
 
Group D - U18 - Colts
Veld 4 BYE - Referee is niet nodig
11:40
BYE WestFriesland CO
0
11:55
RC Eemland CO
30
 
Group A - U14 - Cubs
Veld 8 Adrian Herbaut
12:00
Bredase RC CU
46
12:15
RC Bulldogs CU
0
 
Group B - U14 - Cubs
Veld 6 Tinus van Bommel
12:00
RC 't Gooi CU
32
12:15
RC Delft CU
7
 
Group C - U14 - Cubs
Veld 3 Zaid El Ouardani
12:00
RC Eemland CU
28
12:15
Haagsche Rugby Club CU2
0
 
Group D - U14 - Cubs
Veld 2 AAC Bob van der Horst
12:00
CL RED CU2
54
12:15
Haagsche Rugby Club CU3
5
 
Group A - U14 - Cubs
Veld 7 Willem Schrijver
12:00
CL BSN / Te Werve CU
24
12:15
Amstelveense RC CU
0
 
Group B - U14 - Cubs
Veld 5 Arend Beltman
12:00
Haagsche Rugby Club CU1
31
12:15
Dukes Rugby CU
7
 
Group C - U14 - Cubs
Veld 4 Pieter Hoog
12:00
Utrechtse RC CU
12
12:15
RC Tilburg CU
5
 
Group D - U14 - Cubs
Veld 1 Stadion Sjoerd Wartena
12:00
Cas RC CU
38
12:15
RC Hilversum CU
7
 
Group A - U16 - Juniors
Veld 8 Martin Doughy
12:20
RC Delft JU
26
12:35
RC Bulldogs JU
0
 
Group B - U16 - Juniors
Veld 6 Twan van Bommel
12:20
RC 't Gooi JU
27
12:35
CL RCE / Ducks JU
0
 
Group C - U16 - Juniors
Veld 4 BYE - Referee is niet nodig
12:20
Haagsche Rugby Club JU
30
12:35
BYE RC Tilburg JU
0
 
Group D - U16 - Juniors
Veld 2 AAC Theo Pickles
12:20
RC Eemland JU
42
12:35
RFC Haarlem JU
5
 
Group A - U16 - Juniors
Veld 7 Laurie Drew
12:20
Dukes Rugby JU
33
12:35
Voorburgse RC JU
12
 
Group B - U16 - Juniors
Veld 5 Jens Pardede
12:20
Cas RC JU
28
12:35
RC The Bassets JU
5
 
Group C - U16 - Juniors
Veld 3 Ed de Bruin
12:20
Amstelveense RC JU
28
12:35
RC Waterland JU
0
 
Group D - U16 - Juniors
Veld 1 Stadion Guus Welle Donker
12:20
Bredase RC JU
28
12:35
AAC Rugby JU
5
 
Group A - U18 - Colts
Veld 1 Stadion Rene vd Pol
12:40
Utrechtse RC CO
27
12:55
Bredase RC CO2
0
 
Group B - U18 - Colts
Veld 6 Mireya Dijkstra
12:40
Cas RC CO
29
12:55
RC Bulldogs CO
5
 
Group C - U18 - Colts
Veld 8 Michael Assman
12:40
Bredase RC CO1
56
12:55
CL Waterland / Zaandijk CO
0
 
Group D - U18 - Colts
Veld 4 BYE - Referee is niet nodig
12:40
RFC Gouda CO
30
12:55
BYE WestFriesland CO
0
 
Group A - U18 - Colts
Veld 2 AAC Willem Schrijver
12:40
Amstelveense RC CO
52
12:55
CL Oemoemenoe / Bekaro CO
5
 
Group B - U18 - Colts
Veld 5 Damian Ashdown
12:40
Dukes Rugby CO
24
12:55
RFC Oisterwijk Oysters CO
7
 
Group C - U18 - Colts
Veld 7 Wissem Letaif
12:40
Haagsche Rugby Club CO
10
12:55
RFC Haarlem CO
19
 
Group D - U18 - Colts
Veld 3 Edwin van der Spek
12:40
RC Eemland CO
5
12:55
Alkmaarse RUFC CO
5
 
Bowl QF (4) - U14 - Cubs
Veld 8 Beorn van Wijngaarden
13:00
Amstelveense RC CU
42
13:15
RC Delft CU
7
 
Bowl QF (3) - U14 - Cubs
Veld 6 Zaid El Ouardani
13:00
Dukes Rugby CU
31
13:15
RC Bulldogs CU
7
 
Bowl QF (2) - U14 - Cubs
Veld 7 Tinus van Bommel
13:00
RC Tilburg CU
26
13:15
Haagsche Rugby Club CU3
0
 
Bowl QF (1) - U14 - Cubs
Veld 4 Adrian Herbaut
13:00
RC Hilversum CU
14
13:15
Haagsche Rugby Club CU2
17
 
Cup QF (4) - U14 - Cubs
Veld 3 Arend Beltman
13:00
Bredase RC CU
26
13:15
Haagsche Rugby Club CU1
12
 
Cup QF (3) - U14 - Cubs
Veld 2 AAC Sjoerd Wartena
13:00
RC 't Gooi CU
20
13:15
CL BSN / Te Werve CU
0
 
Cup QF (2) - U14 - Cubs
Veld 5 Allain Silbernberg
13:00
RC Eemland CU
17
13:15
CL RED CU2
5
 
Cup QF (1) - U14 - Cubs
Veld 1 Stadion Pieter Hoog
13:00
Cas RC CU
34
13:15
Utrechtse RC CU
21
 
Bowl QF (4) - U16 - Juniors
Veld 4 Guus Welle Donker
13:20
Voorburgse RC JU
19
13:35
RC The Bassets JU
29
 
Bowl QF (3) - U16 - Juniors
Veld 6 Ed de Bruin
13:20
CL RCE / Ducks JU
29
13:35
RC Bulldogs JU
19
 
Bowl QF (2) - U16 - Juniors
Veld 7 Twan van Bommel
13:20
RC Waterland JU
7
13:35
RFC Haarlem JU
19
 
Bowl QF (1) - U16 - Juniors
Veld 8 BYE - Referee is niet nodig
13:20
RC Eemland JU
30
13:35
BYE RC Tilburg JU
0
 
Cup QF ((4) - U16 - Juniors
Veld 3 Rene vd Pol
13:20
RC Delft JU
19
13:35
Cas RC JU
26
 
Cup QF ((3) - U16 - Juniors
Veld 2 AAC Obed Broersma
13:20
RC 't Gooi JU
24
13:35
Dukes Rugby JU
0
 
Cup QF ((2) - U16 - Juniors
Veld 5 Laurie Drew
13:20
Amstelveense RC JU
21
13:35
AAC Rugby JU
5
 
Cup QF (1) - U16 - Juniors
Veld 1 Stadion Theo Pickles
13:20
Bredase RC JU
19
13:35
Haagsche Rugby Club JU
5
 
Bowl QF (4) - U18 - Colts
Veld 4 Adrian Herbaut
13:40
CL Oemoemenoe / Bekaro CO
24
13:55
RC Bulldogs CO
15
 
Bowl QF (3) - U18 - Colts
Veld 7 Mireya Dijkstra
13:40
RFC Oisterwijk Oysters CO
31
13:55
Bredase RC CO2
5
 
Bowl QF (2) - U18 - Colts
Veld 8 BYE - Referee is niet nodig
13:40
Haagsche Rugby Club CO
30
13:55
BYE WestFriesland CO
0
 
Bowl QF (1) - U18 - Colts
Veld 5 Damian Ashdown
13:40
RC Eemland CO
38
13:55
CL Waterland / Zaandijk CO
12
 
Cup QF (4) - U18 - Colts
Veld 6 Jens Pardede
13:40
Amstelveense RC CO
21
13:55
Dukes Rugby CO
20
 
Cup QF (3) - U18 - Colts
Veld 2 AAC Michael Assman
13:40
Cas RC CO
36
13:55
Utrechtse RC CO
17
 
Cup QF (2) - U18 - Colts
Veld 3 Edwin van der Spek
13:40
Bredase RC CO1
26
13:55
RFC Gouda CO
26
 
Cup QF (1) - U18 - Colts
Veld 1 Stadion Wissem Letaif
13:40
Alkmaarse RUFC CO
34
13:55
RFC Haarlem CO
5
 
Shield SF (1) - U14 - Cubs
Veld 8 Pieter Hoog
14:00
RC Delft CU
10
14:15
RC Hilversum CU
0
 
Shield SF (2) - U14 - Cubs
Veld 7 Beorn van Wijngaarden
14:00
Haagsche Rugby Club CU3
5
14:15
RC Bulldogs CU
28
 
Bowl SF (3) - U14 - Cubs
Veld 6 Tinus van Bommel
14:00
Amstelveense RC CU
38
14:15
Haagsche Rugby Club CU2
0
 
Bowl SF (4) - U14 - Cubs
Veld 5 Arend Beltman
14:00
RC Tilburg CU
7
14:15
Dukes Rugby CU
31
 
Plate SF (5) - U14 - Cubs
Veld 4 Sjoerd Wartena
14:00
Haagsche Rugby Club CU1
38
14:15
Utrechtse RC CU
5
 
Plate SF (6) - U14 - Cubs
Veld 3 Willem Schrijver
14:00
CL RED CU2
21
14:15
CL BSN / Te Werve CU
38
 
Cup SF (7) - U14 - Cubs
Veld 2 AAC Zaid El Ouardani
14:00
Bredase RC CU
17
14:15
Cas RC CU
22
 
Cup SF (8) - U14 - Cubs
Veld 1 Stadion Rene vd Pol
14:00
RC Eemland CU
10
14:15
RC 't Gooi CU
22
 
Shield SF (1) - U16 - Juniors
Veld 8 BYE - Referee is niet nodig
14:20
Voorburgse RC JU
30
14:35
BYE RC Tilburg JU
0
 
Shield SF (2) - U16 - Juniors
Veld 4 Adrian Herbaut
14:20
RC Waterland JU
24
14:35
RC Bulldogs JU
19
 
Bowl SF (3) - U16 - Juniors
Veld 7 Guus Welle Donker
14:20
RC The Bassets JU
7
14:35
RC Eemland JU
42
 
Bowl SF (4) - U16 - Juniors
Veld 6 Twan van Bommel
14:20
RFC Haarlem JU
21
14:35
CL RCE / Ducks JU
19
 
Plate SF (5) - U16 - Juniors
Veld 5 Mireya Dijkstra
14:20
RC Delft JU
31
14:35
Haagsche Rugby Club JU
26
 
Plate SF (6) - U16 - Juniors
Veld 3 Martin Doughy
14:20
AAC Rugby JU
17
14:35
Dukes Rugby JU
7
 
Cup SF (7) - U16 - Juniors
Veld 2 AAC Jens Pardede
14:20
Cas RC JU
7
14:35
Bredase RC JU
34
 
Cup SF (8) - U16 - Juniors
Veld 1 Stadion Obed Broersma
14:20
Amstelveense RC JU
12
14:35
RC 't Gooi JU
20
 
Shield SF (1) - U18 - Colts
Veld 4 Theo Pickles
14:40
RC Bulldogs CO
31
14:55
CL Waterland / Zaandijk CO
0
 
Shield SF (2) - U18 - Colts
Veld 8 BYE - Referee is niet nodig
14:40
BYE WestFriesland CO
0
14:55
Bredase RC CO2
30
 
Bowl SF (3) - U18 - Colts
Veld 7 Arend Beltman
14:40
CL Oemoemenoe / Bekaro CO
19
14:55
RC Eemland CO
33
 
Bowl SF (4) - U18 - Colts
Veld 6 Damian Ashdown
14:40
Haagsche Rugby Club CO
19
14:55
RFC Oisterwijk Oysters CO
24
 
Plate SF (5) - U18 - Colts
Veld 5 Laurie Drew
14:40
Dukes Rugby CO
24
14:55
RFC Haarlem CO
12
 
Plate SF (6) - U18 - Colts
Veld 3 Michael Assman
14:40
Bredase RC CO1
17
14:55
Utrechtse RC CO
26
 
Cup SF (7) - U18 - Colts
Veld 2 AAC Edwin van der Spek
14:40
Amstelveense RC CO
19
14:55
Cas RC CO
31
 
Cup SF (8) - U18 - Colts
Veld 1 Stadion Wissem Letaif
14:40
RFC Gouda CO
43
14:55
Alkmaarse RUFC CO
5
 
Shield Finale - U14 - Cubs
Veld 6 Tinus van Bommel
15:00
RC Delft CU
14
15:15
RC Bulldogs CU
12
 
Bowl Finale - U14 - Cubs
Veld 3 Obed Broersma
15:00
Amstelveense RC CU
40
15:15
Dukes Rugby CU
5
 
Plate Finale - U14 - Cubs
Veld 2 AAC Sjoerd Wartena
15:00
Haagsche Rugby Club CU1
40
15:15
CL BSN / Te Werve CU
12
 
Cup Finale - U14 - Cubs
Veld 1 Stadion Jens Pardede
15:00
Cas RC CU
5
15:15
RC 't Gooi CU
22
 
Shield Finale - U16 - Juniors
Veld 6 BYE - Referee is niet nodig
15:20
Voorburgse RC JU
0
15:35
RC Waterland JU
30
 
Bowl Finale - U16 - Juniors
Veld 3 Martin Doughy
15:20
RC Eemland JU
42
15:35
RFC Haarlem JU
21
 
Plate Finale - U16 - Juniors
Veld 2 AAC Edwin van der Spek
15:20
RC Delft JU
33
15:35
AAC Rugby JU
5
 
Cup Finale - U16 - Juniors
Veld 1 Stadion Rene vd Pol
15:20
Bredase RC JU
35
15:35
RC 't Gooi JU
0
 
Shield Finale - U18 - Colts
Veld 6 Damian Ashdown
15:40
RC Bulldogs CO
7
15:55
Bredase RC CO2
0
 
Bowl Finale - U18 - Colts
Veld 3 Obed Broersma
15:40
RC Eemland CO
27
15:55
RFC Oisterwijk Oysters CO
12
 
Plate Finale - U18 - Colts
Veld 2 AAC Michael Assman
15:40
Dukes Rugby CO
27
15:55
Utrechtse RC CO
24
 
Cup Finale - U18 - Colts
Veld 1 Stadion Wissem Letaif
15:40
Cas RC CO
24
15:55
RFC Gouda CO
21
Do you have questions, wishes or good ideas?
Contact us using the link below


info@mijntoernooi.info


Note:

The developer does not accept any liability for damages resulting from visiting this website or any damages resulting from perusal of the contents or services provided.