NK 7s CJC 2018
   
 
Group A - U14 - Cubs
Veld 1 Stadion Gawie Keyser
10:30
Oisterwijk Oysters
14
10:45
Alkmaarse RUFC
28
 
Group B - U14 - Cubs
Veld 3 Gaston van Gestel
10:30
Bredase RC
10
10:45
RC 't Gooi 1
7
 
Group C - U14 - Cubs
Veld 5 Eric Gnade
10:30
Amstelveense RC
36
10:45
RC The Dukes
7
 
Group D - U14 - Cubs
Veld 7 Rick Denkers
10:30
AAC Rugby
30
10:45
BYE
0
 
Group A - U14 - Cubs
Veld 2 AAC Gilles Robichon
10:30
RC Delft
62
10:45
RFC Haarlem 2
0
 
Group B - U14 - Cubs
Veld 4 Edwin van der spek
10:30
RFC Gouda
26
10:45
RC Groningen
14
 
Group C - U14 - Cubs
Veld 6 Iggy van der Meulen
10:30
RC Waterland
21
10:45
RFC Haarlem 1
7
 
Group D - U14 - Cubs
Veld 8 Alex Schoorel
10:30
RC Eemland
19
10:45
RC 't Gooi 2
10
 
Group A - U16 - Juniors
Veld 1 Stadion Bob Massar
10:50
Alkmaarse RUFC
7
11:05
RC 't Gooi
21
 
Group B - U16 - Juniors
Veld 3 Twan van Bommel
10:50
LRC DIOK
10
11:05
RC The Dukes
17
 
Group C - U16 - Juniors
Veld 5 Eric Chareyre
10:50
Rotterdamse RC
14
11:05
RFC Haarlem
45
 
Group D - U16 - Juniors
Veld 7 Allain Silbernberg
10:50
Bredase RC
33
11:05
AAC Rugby
0
 
Group A - U16 - Juniors
Veld 2 AAC Tim Heere
10:50
Cas RC
21
11:05
Oisterwijk Oysters
5
 
Group B - U16 - Juniors
Veld 4 Ed de Bruin
10:50
Amstelveense RC 1
40
11:05
RC Waterland
7
 
Group C - U16 - Juniors
Veld 6 Joep Prein
10:50
URC
31
11:05
RC Delft
14
 
Group D - U16 - Juniors
Veld 8 Martijn Bras
10:50
RC Eemland
19
11:05
RC Tilburg
0
 
Group A - U19 - Colts
Veld 1 Stadion Bart de Bruijne
11:10
Rotterdamse RC
22
11:25
RC Hilversum
7
 
Group B - U19 - Colts
Veld 3 Peter Hoedemakers
11:10
URC
7
11:25
Cas RC
12
 
Group C - U19 - Colts
Veld 5 Edwin van der spek
11:10
RC The Dukes 1
21
11:25
RC Eemland
7
 
Group D - U19 - Colts
Veld 7 Obed Broersma
11:10
Amstelveense RC
21
11:25
Bredase RC
7
 
Group A - U19 - Colts
Veld 2 AAC Sjoerd Wartena
11:10
RC Eindhoven
30
11:25
BYE
0
 
Group B - U19 - Colts
Veld 4 Tim Heere
11:10
RFC Haarlem
35
11:25
RC The Dukes 2
5
 
Group C - U19 - Colts
Veld 6 Damian Ashdown
11:10
Oisterwijk Oysters
33
11:25
REL
7
 
Group D - U19 - Colts
Veld 8 Cameron Jinks
11:10
LRC DIOK
12
11:25
RC 't Gooi
10
 
Group A - U14 - Cubs
Veld 1 Stadion Eric Gnade
11:30
RC Delft
45
11:45
Alkmaarse RUFC
7
 
Group B - U14 - Cubs
Veld 3 Jim de Noorlander
11:30
RFC Gouda
5
11:45
RC 't Gooi 1
24
 
Group C - U14 - Cubs
Veld 5 Alex Schoorel
11:30
RC Waterland
40
11:45
RC The Dukes
12
 
Group D - U14 - Cubs
Veld 7 Gawie Keyser
11:30
RC Eemland
30
11:45
BYE
0
 
Group A - U14 - Cubs
Veld 2 AAC Gilles Robichon
11:30
RFC Haarlem 2
22
11:45
Oisterwijk Oysters
14
 
Group B - U14 - Cubs
Veld 4 Iggy van der Meulen
11:30
RC Groningen
12
11:45
Bredase RC
43
 
Group C - U14 - Cubs
Veld 6 Rod Rishworth
11:30
RFC Haarlem 1
7
11:45
Amstelveense RC
24
 
Group D - U14 - Cubs
Veld 8 Sjoerd Wartena
11:30
RC 't Gooi 2
7
11:45
AAC Rugby
28
 
Group A - U16 - Juniors
Veld 1 Stadion Bob Motazed
11:50
Cas RC
14
12:05
RC 't Gooi
21
 
Group B - U16 - Juniors
Veld 3 George Straw
11:50
Amstelveense RC 1
21
12:05
RC The Dukes
26
 
Group C - U16 - Juniors
Veld 5 Tim Heere
11:50
URC
7
12:05
RFC Haarlem
24
 
Group D - U16 - Juniors
Veld 7 Ed de Bruin
11:50
RC Eemland
28
12:05
AAC Rugby
7
 
Group A - U16 - Juniors
Veld 2 AAC Joost Puijpe
11:50
Oisterwijk Oysters
7
12:05
Alkmaarse RUFC
50
 
Group B - U16 - Juniors
Veld 4 Christian Swinkels
11:50
RC Waterland
21
12:05
LRC DIOK
33
 
Group C - U16 - Juniors
Veld 6 Twan van Bommel
11:50
RC Delft
14
12:05
Rotterdamse RC
19
 
Group D - U16 - Juniors
Veld 8 Eric Chareyre
11:50
RC Tilburg
0
12:05
Bredase RC
28
 
Group A - U19 - Colts
Veld 1 Stadion Bart de Bruijne
12:10
RC Eindhoven
59
12:25
RC Hilversum
0
 
Group B - U19 - Colts
Veld 3 Peter Hoedemakers
12:10
RFC Haarlem
47
12:25
Cas RC
0
 
Group C - U19 - Colts
Veld 5 Edwin van der spek
12:10
Oisterwijk Oysters
19
12:25
RC Eemland
17
 
Group D - U19 - Colts
Veld 7 Obed Broersma
12:10
LRC DIOK
19
12:25
Bredase RC
22
 
Group A - U19 - Colts
Veld 2 AAC Sjoerd Wartena
12:10
BYE
0
12:25
Rotterdamse RC
30
 
Group B - U19 - Colts
Veld 4 Eric Luteijn
12:10
RC The Dukes 2
5
12:25
URC
10
 
Group C - U19 - Colts
Veld 6 Damian Ashdown
12:10
REL
0
12:25
RC The Dukes 1
35
 
Group D - U19 - Colts
Veld 8 Cameron Jinks
12:10
RC 't Gooi
0
12:25
Amstelveense RC
26
 
Group A - U14 - Cubs
Veld 1 Stadion Rick Denkers
12:30
RFC Haarlem 2
10
12:45
Alkmaarse RUFC
12
 
Group B - U14 - Cubs
Veld 3 Joep Prein
12:30
RC Groningen
0
12:45
RC 't Gooi 1
47
 
Group C - U14 - Cubs
Veld 5 Martijn Bras
12:30
RFC Haarlem 1
31
12:45
RC The Dukes
21
 
Group D - U14 - Cubs
Veld 7 Gilles Robichon
12:30
RC 't Gooi 2
30
12:45
BYE
0
 
Group A - U14 - Cubs
Veld 2 AAC Rod Rishworth
12:30
Oisterwijk Oysters
0
12:45
RC Delft
60
 
Group B - U14 - Cubs
Veld 4 Alex Schoorel
12:30
Bredase RC
26
12:45
RFC Gouda
10
 
Group C - U14 - Cubs
Veld 6 Eric Gnade
12:30
Amstelveense RC
21
12:45
RC Waterland
43
 
Group D - U14 - Cubs
Veld 8 Jim de Noorlander
12:30
AAC Rugby
33
12:45
RC Eemland
14
 
Group A - U16 - Juniors
Veld 1 Stadion Loek Herremans
12:50
Oisterwijk Oysters
17
13:05
RC 't Gooi
24
 
Group B - U16 - Juniors
Veld 3 Joost Puijpe
12:50
RC Waterland
7
13:05
RC The Dukes
38
 
Group C - U16 - Juniors
Veld 5 George Straw
12:50
RC Delft
0
13:05
RFC Haarlem
17
 
Group D - U16 - Juniors
Veld 7 Twan van Bommel
12:50
RC Tilburg
12
13:05
AAC Rugby
33
 
Group A - U16 - Juniors
Veld 2 AAC Bob Motazed
12:50
Alkmaarse RUFC
48
13:05
Cas RC
7
 
Group B - U16 - Juniors
Veld 4 Christian Swinkels
12:50
LRC DIOK
21
13:05
Amstelveense RC 1
19
 
Group C - U16 - Juniors
Veld 6 Allain Silbernberg
12:50
Rotterdamse RC
22
13:05
URC
21
 
Group D - U16 - Juniors
Veld 8 Ed de Bruin
12:50
Bredase RC
24
13:05
RC Eemland
12
 
Group A - U19 - Colts
Veld 2 AAC Bart de Bruijne
13:10
BYE
0
13:25
RC Hilversum
30
 
Group B - U19 - Colts
Veld 3 Peter Hoedemakers
13:10
RC The Dukes 2
7
13:25
Cas RC
19
 
Group C - U19 - Colts
Veld 5 Edwin van der spek
13:10
REL
5
13:25
RC Eemland
40
 
Group D - U19 - Colts
Veld 7 Obed Broersma
13:10
RC 't Gooi
5
13:25
Bredase RC
12
 
Group A - U19 - Colts
Veld 1 Stadion Sjoerd Wartena
13:10
Rotterdamse RC
10
13:25
RC Eindhoven
41
 
Group B - U19 - Colts
Veld 4 Eric Luteijn
13:10
URC
7
13:25
RFC Haarlem
31
 
Group C - U19 - Colts
Veld 6 Damian Ashdown
13:10
RC The Dukes 1
22
13:25
Oisterwijk Oysters
19
 
Group D - U19 - Colts
Veld 8 Cameron Jinks
13:10
Amstelveense RC
21
13:25
LRC DIOK
14
 
Kwartfinales BOWL (4)
Veld 8 Iggy van der Meulen
13:30
RFC Haarlem 2
14
13:45
RC The Dukes
10
 
Kwartfinales BOWL (3)
Veld 7 Alex Schoorel
13:30
RFC Gouda
30
13:45
BYE
0
 
Kwartfinales BOWL (2)
Veld 6 Rod Rishworth
13:30
RFC Haarlem 1
27
13:45
Oisterwijk Oysters
19
 
Kwartfinales BOWL (1)
Veld 5 Gawie Keyser
13:30
RC 't Gooi 2
17
13:45
RC Groningen
35
 
Kwartfinales CUP (4) - U14 - Cubs
Veld 4 Loek Herremans
13:30
RC Delft
45
13:45
Amstelveense RC
7
 
Kwartfinales CUP (3) - U14 - Cubs
Veld 3 Eric Chareyre
13:30
Bredase RC
24
13:45
RC Eemland
0
 
Kwartfinales CUP (2) - U14 - Cubs
Veld 2 AAC Rick Denkers
13:30
RC Waterland
31
13:45
Alkmaarse RUFC
12
 
Kwartfinales CUP (1) - U14 - Cubs
Veld 1 Stadion Eric Gnade
13:30
AAC Rugby
14
13:45
RC 't Gooi 1
24
 
Kwartfinales BOWL (4)
Veld 8 Joep Prein
13:50
Cas RC
35
14:05
RC Delft
7
 
Kwartfinales BOWL (3)
Veld 7 Allain Silbernberg
13:50
Amstelveense RC 1
35
14:05
RC Tilburg
10
 
Kwartfinales BOWL (2)
Veld 6 Martijn Bras
13:50
URC
40
14:05
Oisterwijk Oysters
19
 
Kwartfinales BOWL (1)
Veld 5 Loek Herremans
13:50
AAC Rugby
29
14:05
RC Waterland
0
 
Kwartfinales CUP (4)
Veld 4 Bob Motazed
13:50
RC 't Gooi
24
14:05
Rotterdamse RC
5
 
Kwartfinales CUP (3)
Veld 3 Joost Puijpe
13:50
RC The Dukes
22
14:05
RC Eemland
14
 
Kwartfinales CUP (2)
Veld 2 AAC Christian Swinkels
13:50
RFC Haarlem
26
14:05
Alkmaarse RUFC
40
 
Kwartfinales CUP (1)
Veld 1 Stadion George Straw
13:50
Bredase RC
19
14:05
LRC DIOK
14
 
Kwartfinales BOWL (4)
Veld 8 Tim Heere
14:10
RC Hilversum
40
14:25
REL
14
 
Kwartfinales BOWL (3)
Veld 7 Twan van Bommel
14:10
URC
10
14:25
RC 't Gooi
7
 
Kwartfinales BOWL (2)
Veld 6 Ed de Bruin
14:10
RC Eemland
30
14:25
BYE
0
 
Kwartfinales BOWL (1)
Veld 5 Bart de Bruijne
14:10
LRC DIOK
42
14:25
RC The Dukes 2
12
 
Kwartfinales CUP (4)
Veld 4 Sjoerd Wartena
14:10
RC Eindhoven
12
14:25
Oisterwijk Oysters
33
 
Kwartfinales CUP (3)
Veld 3 Peter Hoedemakers
14:10
RFC Haarlem
36
14:25
Bredase RC
7
 
Kwartfinales CUP (2)
Veld 2 AAC Eric Luteijn
14:10
RC The Dukes 1
21
14:25
Rotterdamse RC
5
 
Kwartfinales CUP (1)
Veld 1 Stadion Edwin van der spek
14:10
Amstelveense RC
21
14:25
Cas RC
7
 
Halve finales (1) SHIELD
Veld 8 Jim de Noorlander
14:30
RC The Dukes
30
14:45
BYE
0
 
Halve Finales (2) SHIELD
Veld 7 Gilles Robichon
14:30
Oisterwijk Oysters
33
14:45
RC 't Gooi 2
21
 
Halve Finales (3) BOWL
Veld 6 Gawie Keyser
14:30
RFC Haarlem 2
14
14:45
RFC Gouda
34
 
Halve Finales (4) BOWL
Veld 5 Ed de Bruin
14:30
RFC Haarlem 1
42
14:45
RC Groningen
19
 
Halve Finales (5) PLATE
Veld 4 Rick Denkers
14:30
Amstelveense RC
35
14:45
RC Eemland
14
 
Halve Finales (6) PLATE
Veld 3 Cameron Jinks
14:30
Alkmaarse RUFC
14
14:45
AAC Rugby
31
 
Halve Finales (7) CUP
Veld 2 AAC Eric Chareyre
14:30
RC Delft
29
14:45
Bredase RC
0
 
Halve Finales (8) CUP
Veld 1 Stadion Allain Silbernberg
14:30
RC Waterland
5
14:45
RC 't Gooi 1
27
 
Halve finales (1) SHIELD
Veld 8 Martijn Bras
14:50
RC Delft
15
15:05
RC Tilburg
7
 
Halve Finales (2) SHIELD
Veld 7 Loek Herremans
14:50
Oisterwijk Oysters
19
15:05
RC Waterland
33
 
Halve Finales (3) BOWL
Veld 6 Joep Prein
14:50
Cas RC
0
15:05
Amstelveense RC 1
26
 
Halve Finales (4) BOWL
Veld 5 Joost Puijpe
14:50
URC
28
15:05
AAC Rugby
12
 
Halve Finales (5) PLATE
Veld 4 Damian Ashdown
14:50
Rotterdamse RC
7
15:05
RC Eemland
31
 
Halve Finales (6) PLATE
Veld 3 Cameron Jinks
14:50
RFC Haarlem
28
15:05
LRC DIOK
21
 
Halve Finales (7) CUP
Veld 2 AAC Obed Broersma
14:50
RC 't Gooi
7
15:05
RC The Dukes
42
 
Halve Finales (8) CUP
Veld 1 Stadion Christian Swinkels
14:50
Alkmaarse RUFC
26
15:05
Bredase RC
28
 
Halve finales (1) SHIELD
Veld 8 Peter Hoedemakers
15:10
REL
15
15:25
RC 't Gooi
21
 
Halve Finales (2) SHIELD
Veld 7 Twan van Bommel
15:10
BYE
0
15:25
RC The Dukes 2
30
 
Halve Finales (3) BOWL
Veld 6 Ed de Bruin
15:10
RC Hilversum
21
15:25
URC
26
 
Halve Finales (4) BOWL
Veld 5 Bart de Bruijne
15:10
RC Eemland
29
15:25
LRC DIOK
14
 
Halve Finales (5) PLATE
Veld 4 Sjoerd Wartena
15:10
RC Eindhoven
40
15:25
Bredase RC
7
 
Halve Finales (6) PLATE
Veld 3 Edwin van der spek
15:10
Rotterdamse RC
14
15:25
Cas RC
28
 
Halve Finales (7) CUP
Veld 2 AAC Tim Heere
15:10
Oisterwijk Oysters
14
15:25
RFC Haarlem
24
 
Halve Finales (8) CUP
Veld 1 Stadion Damian Ashdown
15:10
RC The Dukes 1
19
15:25
Amstelveense RC
12
 
Plaats 13/14 FINALE SHIELD
Veld 4 Eric Luteijn
15:30
RC The Dukes
38
15:45
Oisterwijk Oysters
7
 
Plaats 9/10 FINALE BOWL
Veld 3 Joost Puijpe
15:30
RFC Gouda
17
15:45
RFC Haarlem 1
19
 
Plaats 5/6 FINALE PLATE
Veld 2 AAC Jim de Noorlander
15:30
Amstelveense RC
27
15:45
AAC Rugby
5
 
Plaats 1/2 FINALE CUP
Veld 1 Stadion Rick Denkers
15:30
RC Delft
35
15:45
RC 't Gooi 1
12
 
Plaats 13/14 FINALE SHIELD
Veld 4 Eric Chareyre
15:50
RC Delft
21
16:05
RC Waterland
21
 
Plaats 9/10 FINALE BOWL
Veld 3 Martijn Bras
15:50
Amstelveense RC 1
26
16:05
URC
19
 
Plaats 5/6 FINALE PLATE
Veld 2 AAC Joep Prein
15:50
RC Eemland
38
16:05
RFC Haarlem
12
 
Plaats 1/2 FINALE CUP
Veld 1 Stadion Damian Ashdown
15:55
RC The Dukes
14
16:10
Bredase RC
7
 
Plaats 13/14 FINALE SHIELD
Veld 4 Christian Swinkels
16:10
RC 't Gooi
14
16:25
RC The Dukes 2
0
 
Plaats 9/10 FINALE BOWL
Veld 3 Obed Broersma
16:10
URC
7
16:25
RC Eemland
26
 
Plaats 5/6 FINALE PLATE
Veld 2 AAC Cameron Jinks
16:10
RC Eindhoven
41
16:25
Cas RC
0
 
Plaats 1/2 FINALE CUP
Veld 1 Stadion Tim Heere
16:20
RFC Haarlem
12
16:35
RC The Dukes 1
5
Do you have questions, wishes or good ideas?
Contact us using the link below


info@mijntoernooi.info


Note:

The developer does not accept any liability for damages resulting from visiting this website or any damages resulting from perusal of the contents or services provided.